Ogłoszenie

"KONICZYNKA" czyli FORUM z nadzieją na lepsze jutro...
...jest miejscem wymiany doświadczeń, wspierania się w chorobie, doradzania, podtrzymywania na duchu...
Glejak to trudny przeciwnik, walczmy razem =>
"Niech nasza droga będzie wspólna...", jak mówi JPII słowami umieszczonymi na dole bannera.
Zarejestrowani użytkownicy mogą korzystać z szybkiej pomocy, pisząc o swoim problemie w ChatBoxie.
Polecamy fora o podobnej tematyce:
forum glejak - to istna skarbnica wiedzy i mili, zawsze chętni do pomocy userzy i ekipa
oraz forum pro-salute - gdzie jest wiele wątków pobocznych, towarzyszących chorobie nowotworowej...

Drogi Gościu, umacniaj swoją wiarę, nie trać nadziei i... kochaj z całych sił!!!
samograj

#1 2008-11-21 10:29:55

Krasnaling

Zarejestrowany: 2008-11-21
Posty: 3

moze uda sie cos zmienic ... ... naiwnosc .. nie ... wiara

* Edytuj post
    * Usuń post
    * Zgłoś ten post
    * Odpowiedz z cytatem

Zrobmy cos dla tych ktorzy choruja i beda chorowac...

Postprzez Krasnal Pt lis 21, 2008 11:23 am
Prosba...
Rozmawiałem z ordynatorem łodzkiego odziału onkologicznego, powiedziałem o moich doswiadczeniach ze "służba zdrowia"
zaproponował abym spisał pomysły i do niego przesłał, mam zamiar tak zrobić ale nie tylko do niego ale też do konsultantow krajowych, AOTM, ministerstwa zdrowia, oraz do tych lekarzy ktorych nazwiska pojawiaja sie tutaj na forum.
Jeszcze jest za blisko od smierci i nie mam sil na to zeby do tego wrocic juz teraz, ale oczywiscie podziele sie z Wami swoimi przemysleniami zanim to wysle do wspominanych ludzi. Mam tez do Was pytania o przebieg choroby u Waszych bliskich, gdybyscie znalezli chwile czasu i odpowiedzieli bylbym wdzieczny.
Leczacych sie za granica tez prosze o informacje...
(Liczcie czas zaczynajac od pojawienia sie pierwszych objawow, piszcie tez miasta w ktorych odbywal sie dany kontakt z lekarzem czy leczenie)
-W jakim czasie mieliscie wynik badania TK lub rezonansu?
-Ile czasu minelo do pierwszego kontaktu z lekarzem jakiej specjalizacji to byl lekarz?
-Ile czasu minelo do wstepnej diagnozy?
-Ile czasu minelo do operacji/biopsji, a ile do otrzymania wyniku badania histpato czyli do wlasciwej diagnozy?
-Po jakim czasie, jezeli wogole, rozpoczeto naswietlania? (Jezeli wiecie jaka byla dawka to podajcie prosze)
-jak wygladal schemat naswietlania (czy naswietlania prowadzono rowniez w weekendy, swieta?, ile bylo dawek, jak dlugie przerwy jezeli oczywiscie byly)?
-Po jakim czasie, jezeli wogole, podano temodal?
-Czy o temodal staraliscie sie sami, czy dostaliscie z NFZtu?
-Czy byliscie kierowani przez poszczegolnych lekarzy do dalszego leczenia czy wszytskiego dowiadywaliscie sie sami, chodzi mi o to czy np lekarz ograniczyl sie do stwierdzenia, "My tu nic nie pomozemy, musicie szukac pomocy u oknologow ew. neurochirurgow" i tyle. Czy moze powiedzial "Prosze z wynikami badan pojechac ze Tego a tego osrodka i skonsultowac sie z onkologiem, radiologiem czy neurochirurgiem". chcialbym sie na podstawie tego pytania dowiedziec czy lekarze "zbywaja" pacjentow czy kieruja jednak ich troche na dlasze leczenie. Wiem ze teraz skierowania nie sa wszedzie potrzebne, ale chodzi mi chociaz fakt takiej rozmowy w ktorej lekarz mowi ze nalezy pojechac do takiego a takiego specjalisty i ze najblizszy przyjmuje tu a tu.
-Czy w czasie leczenia daliscie jakiemukolwiek lekarzowi "koperte"?
-Jak wygladaja instrukcje od lekarzy po zakonczonym leczeniu? Terminy zaleconych badan, wizyt, kontroli, leki?
dzieki i pozdrawiam

Offline

 

#2 2008-11-21 11:07:38

AZA

Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 233

Re: moze uda sie cos zmienic ... ... naiwnosc .. nie ... wiara

Pytanie: czy daliście lekarzowi "kopertę" jest co najmniej nie na miejscu.....takie jest moje zdanie. Nie sądzisz chyba, że ktoś tu na forum napisze, że leczył ojca czy matkę, brata czy siostrę etc u tego czy tamtego lekarza i dał w łapę powiedzmy kopertę w wysokości 500 czy ileś tam złotych.......sorki za szczerość ale nikt tu takich odpowiedzi pewnie Ci nie udzieli tym bardziej w dobie CBA.....każdy z nas robi co może by ratować swoich bliskich......wszelkimi sposobami czasami legalnymi czasami  nie....jedni pewnie daja w łapę a drudzy przemycaja lek przez granicę........................ale to nie jest reguła! znam takich i sama do nich należę że robię wszystko zgodnie z prawem!

poza tym: z całym szacunkiem do Twojej osoby  -  jesteś tu nowy... więc nie dziw się, takiej reakcji

Ostatnio edytowany przez AZA (2008-11-21 11:09:07)

Offline

 

#3 2008-11-21 13:13:09

 samograj

Administrator

5574523
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 1035
WWW

Re: moze uda sie cos zmienic ... ... naiwnosc .. nie ... wiara

Witaj krasnal -ing - bardzo Ci współczuję z powodu śmierci mamy , powoli się z tego otrząśniesz...
Jest ktoś, kto chciałby opisać to co masz do przekazania.... może skorzystasz z propozycji wysuniętej na "glejaku" prze Ankę... redaktorkę "ŻYCIA NA GORĄCO".

A tak poza tym, chciałam Cię upomnieć - masz założone 2 konta, co jest NIEZGODNE Z REGULAMINEM FORUM!!!

Co nie pozwalało Ci na wystąpienie pod nickiem krasnal???

To jest upomnienie, zdecyduj , które konto mam usunąć.... jesli nie uzyskam odpowiedzi w ciągu miesiąca , usunę obydwa. Wiem, że Ci teraz ciężko.... rozumiem, że nie zrobiłes tego celowo, może miałes kłopoty z logowaniem???


pozdrawiam, samograj 
Jeżeli nie znasz ojca choroby, pamiętaj, że jej matką jest zła dieta.

http://img118.imageshack.us/img118/4660/70793357ye1.jpg http://img300.imageshack.us/img300/7097/bannerpiesportretymalyia4.jpg http://img398.imageshack.us/img398/5507/ogarpolskimg6.jpg

Offline

 

#4 2008-11-21 14:53:24

Krasnaling

Zarejestrowany: 2008-11-21
Posty: 3

Re: moze uda sie cos zmienic ... ... naiwnosc .. nie ... wiara

primo:
nie interesuje mnie komu i ile w tej kopercie daliscie, interesuje mnie skala zjawiska.
W ciagu tych naszych 5 miesiecy walki z glejakiem zdarzyl sie nam taki przypadek. Nawet dwa, przy czym jeden byl ewidentnie wymuszony ze strony lekarza.
.. CBA ... ty sie zapytaj gdzie jest CBA jak ludzie nosza koperty do lekarzy bo ten na nich to wymusza ...

Secondo:
Zapomnialem juz ze mialem tu konto, domyslam sie ze nick jest Krasnal... skasuj je bo nie znam do niego hasla.

tercio: jak napisalem na samym poczatku to jest prosba... to Wy decydujecie czy mi odpisac, mozecie to zrobic uzywajac wiadomosci prywatnej, nie musze dodawac ze dla mnie istotne sa liczby, okresy, osrodki a nie kto mi to powiedzial.

Nie jest moim celem pisanie do lekarzy ilu to z nich bierze lapowki, celem jest zorientowanie sie czy takie zjawisko to margines czy nie.

Offline

 

#5 2008-11-29 01:09:14

AZA

Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 233

Re: moze uda sie cos zmienic ... ... naiwnosc .. nie ... wiara

Odpowiedzi na Twoje pytania jakos sie nie posypały.....

Offline

 

#6 2008-11-29 01:51:12

satelita

Zarejestrowany: 2008-08-16
Posty: 391

Re: moze uda sie cos zmienic ... ... naiwnosc .. nie ... wiara

...

Ostatnio edytowany przez satelita (2016-04-24 17:25:34)

Offline

 

#7 2009-01-07 16:30:43

Krasnaling

Zarejestrowany: 2008-11-21
Posty: 3

Re: moze uda sie cos zmienic ... ... naiwnosc .. nie ... wiara

w zasadzie  to czemu nie ... ale nie znam kobiety ...

Offline

 

#8 2009-01-08 01:31:28

satelita

Zarejestrowany: 2008-08-16
Posty: 391

Re: moze uda sie cos zmienic ... ... naiwnosc .. nie ... wiara

kobieta - to za dużo powiedziane. Bardziej - wyrób kobietopodobny

Offline

 

#9 2009-01-14 00:48:12

satelita

Zarejestrowany: 2008-08-16
Posty: 391

Re: moze uda sie cos zmienic ... ... naiwnosc .. nie ... wiara

....i bynajmniej nie rozchodzi o koperte
ile o ewidentny brak odruchów tzw. ludzkich,  czy też bardziej o szyderczą ostentację
w manifestowaniu tegożże deficytu.

I podtrzymuje.

Offline

 

#10 2009-02-27 01:57:53

satelita

Zarejestrowany: 2008-08-16
Posty: 391

Re: moze uda sie cos zmienic ... ... naiwnosc .. nie ... wiara

Jest jeszcze   2-gi  "profesjonalista"
co tez niby przysięgą Hipokratesa mu przyszło..
tylko w papeirach  żeby wiarygodnie  / jest  pieczątką
tylko nieczytelną
w pokorze -  obsuwa p/własny b***el  wdokumenntach /
ale spoko - sie zlokalizuje po nazwisku
Może  NIE PO CHRZEŚCIJAŃSKU - ale se przypomi.
Na bank

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Weekend wellness w Ciechocinku