Ogłoszenie

"KONICZYNKA" czyli FORUM z nadzieją na lepsze jutro...
...jest miejscem wymiany doświadczeń, wspierania się w chorobie, doradzania, podtrzymywania na duchu...
Glejak to trudny przeciwnik, walczmy razem =>
"Niech nasza droga będzie wspólna...", jak mówi JPII słowami umieszczonymi na dole bannera.
Zarejestrowani użytkownicy mogą korzystać z szybkiej pomocy, pisząc o swoim problemie w ChatBoxie.
Polecamy fora o podobnej tematyce:
forum glejak - to istna skarbnica wiedzy i mili, zawsze chętni do pomocy userzy i ekipa
oraz forum pro-salute - gdzie jest wiele wątków pobocznych, towarzyszących chorobie nowotworowej...

Drogi Gościu, umacniaj swoją wiarę, nie trać nadziei i... kochaj z całych sił!!!
samograj

#1 2008-08-20 03:51:09

Crono5

1602523
Call me!
Skąd: Praszka/Opole
Zarejestrowany: 2008-08-20
Posty: 96
WWW

Clomipramine - wydłuża zycie w przypadku glejaka o 7 lat!

Brak zysku z leku, więc wirus walczy z nowotworem

tłumaczenie z:
http://www.portsmouth.co.uk/health/No-p … 3984068.jp

kopia na:
http://apoptoza.info/clomipramine-przec … t-o-7-lat/

Naukowcy muszą zaadaptować wirus żeby walczyć z guzami mózgu – ponieważ firmy farmaceutyczne nie chcą inwestować pieniędzy w tani lek który pomaga pacjentom dłużej żyć.

Zespół badawczy na University of Portsmouth pracował nad anty depresantem clomipramine (Anafranil), który jest w użyciu klinicznym jest od 1960r.

http://www.port.ac.uk/media/Media,39601,en.jpg

Lek ten może być efektywny przeciwko guzom mózgu, jako że przechodzi barierę krew-mózg i umożliwia indukcję apoptozy w przeciwieństwie do atakowania DNA.


Średni czas przeżywalności w przypadku złośliwych guzów mózgu leczonych konwencjonalną resekcją, radioterapią lub chemioterapią wynosi tylko 12 miesięcy.

Ale niektórzy pacjenci leczeni clomipramine przeżywali nawet 7 lat prowadząc dobry standard życia.


Anegdotyczne badania przeprowadzone wśród 300 pacjentów w wielkiej Brytanii, USA i Australii wykazały, że czas przeżycia został wydłużony przez ten lek, włączając znanego Angielskiego krykiecistę Alan’a Igglesden’a, który zażywał lek przez 4 lata.

Ale pomimo sukcesu żadna firma farmaceutyczna nie chcę inwestować pieniędzy w badania kliniczne ponieważ clomipramine nie może być opatentowany przez co jest tani.

Lider zespołu badawczego, Profesor Geoff Pilkington, powiedział „ Naprawdę zmierzamy do nikąd prowadząc badania nad tym lekiem. Był poza zasięgiem patentu przez wiele lat. Nie jest on niczyją własnością intelektualną. I nie ma żadnej wartości dla firm, na której mogły by one zrobić pieniądze.

„A NHS lubi przechodzić przez proces pracy w laboratorium, badania na zwierzętach, badania toksyczności i badania kliniczne, zanim zdecydują nad wyborem danego leku, a to może kosztować miliony.”

W wyniku tego zespół pracuję nad nową terapią genową która będzie używać wirusa, który umożliwi dostarczenie fragment DNA, który będzie wywoływał ten sam efekt co lek.

Profesor Pilkington powiedział: „ Metoda ta podąża za tymi samymi podstawami działania i procesu, ale jest znacznie bardziej skomplikowana i będzie wymagała znacznie więcej badań i testów”

Florence Palmer rzeczniczka agencji rządowej Medicines and Healthcare products Regulatory Agency, powiedziała, że żeby lek mógł być szeroko wypisywany przez NHS, firma farmaceutyczna musi zakwalifikować się na rozszerzenie licencji oryginalnego leku i do tego dołączyć dane z kosztownych badań klinicznych.

Poszczególni lekarze mogli by wypisywać lek, ale byli by odpowiedzialni jeśli coś by poszło nie tak.

Pani Palmer powiedziała „Jest to decyzja komercyjna, ponieważ pod koniec dnia muszą oni przedstawić dane które  pokazują, że lek jest efektywny i wnosi korzyści przewyższające ryzyko.”

Richard Ley, rzecznik The Association of the British Pharmaceutical Industry, powiedział „Tworzenie leku może kosztować około 500 milionów funtów” Jest to niezmiernie drogi biznes.”

„Firmy które zgłaszają raporty swoim udziałowcom muszą zdecydować, czy przyniesie to rozsądną korzyść. Jeśli jest to lek bez patentu to jest on warty kilka szylingów.

„Firmy farmaceutyczne muszą robić pieniądze, żeby przetrwać. To są surowe fakty”.

Ostatnio edytowany przez Crono5 (2010-01-03 13:08:04)

Offline

 

#2 2008-08-20 03:51:30

Crono5

1602523
Call me!
Skąd: Praszka/Opole
Zarejestrowany: 2008-08-20
Posty: 96
WWW

Re: Clomipramine - wydłuża zycie w przypadku glejaka o 7 lat!

Testy kliniczne Clomipramine

tłumaczenie z:
http://www.port.ac.uk/research/ibbs/neu … minetrial/

Od wczesnych lat 70 XXw grupa leków nazywana trójpierścieniowymi była znana z wpływania na oddychanie komórki (produkcje energii) poprzez zmniejszanie funkcjonowania mitochondriów, komórkowych „fabryk energii”. W efekcie inhibitowało to możliwość produkcji ATP, źródła energii dla komórki. Sądzi się, że niemożność produkcji APT przez komórkę powoduję włączenie apoptozy.
Clomipramine był lekiem trójpierścieniowym, który wydawał się robić to na szeroką skalę. Badania te początkowo były przeprowadzone na komórkach drożdży, ale niedawno nasze laboratorium odkryło, że to samo dzieje się z ludzkimi komórkami guzów mózgu.

Od 1920, wiadome jest, że mitochondrialne oddychanie jest ograniczone w komórkach guza. Sądzimy, że zażywanie Clomipramine powoduje, że zmniejszenie w oddychaniu posuwa się o krok dalej i inicjalizuje programowalną śmierć komórek nowotworowych, nie naruszając zdrowych komórek.


Korzyści Clomipramine

•    Korzystnie zabija komórki guzów mózgu, nie naruszając zdrowych komórek.
•    Clomipramine przekracza barierę krew-mózg.
•    W płucach i mózgu jest obecna znaczna koncentracja leku niż w plazmie.
•    Działa poprzez korzystanie z innego mechanizmu niż inni agenci anty nowotworowi.
•    Był używany przez 35 lat jako antydepresant i wiele jest wiadomo na temat jego toksyczności.



http://www.port.ac.uk/media/Media,39603,en.gif

Podstawą leczenia guzów za pomocą Clomipramine (Anafranil) jest interferencja w procesie oddychania komórkowego. Trójpierścieniowe leki takie jak Clomipramine wbudowują się w membrany mitochondrialne. Poprzez to podejście, eksploatujemy kompromisową funkcję oddychania mitochondrialnego wewnątrz komórek nowotworowych. Ustanowiliśmy poprzez badania laboratoryjne, że Clomipramine wpływa na cytochrom C respiracyjnego łańcucha oddechowego, tym samym, uruchamiając kaspazowo prowadzoną ścieżkę apoptozy. Clomipramine nie tylko przekracza barierę krew-mózg, ale również w znacznych ilościach odkłada się w płucach i mózgu. Odkąd wiemy, że Clomipramine jest metabolizowany w zmiennych zakresach wśród różnych ludzi, próbujemy ocenić potencjalny wpływ na końcowy wynik pacjenta.







dodatkowe info:

pelne dokumenty:
http://www.sciencedirect.com/science?_o … 14b09696de

[url]http://pubget.com/site/preload_results?search[quick]=clomipramine+%2B+glioblastoma&commit=go[/url]


abstrakty:
http://www.springerlink.com/content/u6cymwgdv4wv6ffx/
http://www.springerlink.com/content/a571q42015782374/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11595754
http://www.ingentaconnect.com/content/b … 6nfk.alice
http://www.asco.org/ASCO/Abstracts+%26+ … ctID=30405

blog jane symons, miala glioblastoma (m.in przyjmowala m.in Clomipramine (info o pozostalych przyjmowanych przez nia lekach))
http://www.jane.symons.com.au/

co moze byc ciekawe, brala rowniez SHALLAKI Boswellia 300 mg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotel spa na weekend w Ciechocinku